REGISTRACE 
O calm2be

Jsme Vaše lektorské centrum osobního rozvoje, Calm2be, z.s.

Calm2be je lektorské centrum osobního rozvoje pro děti a dospělé.

Vedle stálé nabídky kurzů extraokulárního vidění, koučinku/mentoringu, mindfulness a speciální pedagogiky, se  Calm2be zaměřuje na organizaci a pořádání  seminářů, workshopů a celoročních programů osobního rozvoje. 

Calm2be také realizuje dětské trhy, kde se děti seznamují s obchodními dovednostmi, finanční gramotností a udržitelnou spotřebou. V rámci neziskových aktivit spolupracujeme s organizací Leccos, z.s., kde přispíváme na rozvoj pěstounské péče. 

Pro nadané děti organizujeme Klub nadaných dětí při organizaci Mensa Česko pro děti ve věku 5 až 7 let. 

Kde nás najdete? Jiřího nám. 43/10, 290 01 Poděbrady

Calm2be, z.s.  IČ: 17901006   T: +420 602 282 276    E: veronika@calm2be.cz

Fakturační adresa: Na Vinici 109, 29001 Poděbrady

Adresa centra: Jiřího nám. 43/10, Poděbrady 290 01
naši lidé, naše hodnoty, společné poslání

Náš tým

Lidé, kteří tvoří Calm2be, jsou otevřeni změnám a příležitostem, ale neztrácejí své vlastní hodnoty. Náš tým je postaven na společném poslání, kterým je rozvoj Vašeho potenciálu inovativními, vzdělávacími a seberozvojovými přístupy. 

Ing. Veronika Miláčková, Ph.D.,

Zakladatelka spolku Calm2be, lektorka EOV

Za Veronikou stojí výsledky ve státní správě z její cca 15 leté praxe ve vedoucích pozicích krajských úřadů a Ministerstva životního prostředí.  

Veronika Vás ráda provede kurzem extraokulárního vidění (EOV) vždy trochu jinak, energeticky a inspirativně.

Veronika je zakladatelkou spolku Calm2be a stojí za ní "obsah a obraz" spolku, jeho směřování a výběr programových aktiv. Do své práce vkládá celé srdce, stejně jako ho vložila do loga spolku, který vznikl v Poděbradech v lednu roku 2023.

Kromě kurzů EOV, je Veronika koordinátorkou workshopů a seminářů, celoročních programů a také Klubu nadaných dětí při organizaci Mensa Česko

Mgr. Peter Marák,

Lektor EOV

Více než 20leté poradenství v nadnárodních společnostech v oblasti implementace informačních podnikových systémů zejména produktu SAP byly pro Petera signál, že chce “něco jinak”. 

V roce 2022 absolvoval certifikaci lektora EOV a od té doby je členem spolku Calm2be. Ve spolku se podílí na jeho směřování zejména v oblasti šíření finanční gramotnosti a obchodních dovedností formou dětských prodejních trhů. 

Peter je pragmatický matematik, který kurzy EOV prokládá vtipnými citacemi, o kterých ani nevíte, že existují, příklady z filmů, knih a svého života.

O EOV jednoduše říká: „Tahle hra se hraje minimálně ve třech a na osobní schůzce jasně pochopíte, co je tím myšleno".

Mgr. Lucie Kirchner,

Koučka a mentorka

Lucie více než 17 let působila v českých a nadnárodních společnostech v oblasti komunikace, CSR a udržitelnosti (Česká televize, Česká spořitelna, Moneta Money Bank).

Lucie je lektorkou centra Calm2be, která vedle koučinku a mentoringu propojuje aktivity marketingu a networkingu. Lucie je také mentorkou osobního růstu a kariéry v organizaci M.arter, která sdružuje experty s cílem “Rodičovská není brzda”.

Profesionální koučka dle metodologie ICF. 

Jejím zaměřením je stanovení priorit a cílů, efektivní time management, překonání prokrastinace a nastavení správné work-life balance. 

„Proč mít svého mentora?"

Lucie Vám poradí, jak na lepší time management, jak zvýšit počet klientů, jak se vyrovnat s neustálými změnami nebo jak zvýšit svůj výkon v souladu s Vašimi hodnotami a prioritami.

Mgr. Lubomíra Vyčítal 

MBSR&MBA Mindfulness lektorka a lektorka EOV

Lubomíra absolvovala prestižní Mindfulness kurzy a silent retreaty pod vedením Spirit Rock centra, jako The Power of Awareness (Tara Brach), Silent Retreat v Rocky Mountains (Colorado) a přednášky pod vedením Jacka Kornfielda, Jona Kabata Zinna a dalších. 

Mindfulness MBSR & MBA Teacher Training Program absolvovala pod vedením Kathy Ward v Mindful Academy International (an International Provider of Training Excellence©). 

Své certifikace rozšířila i lektorským kurzem EOV v roce 2024. Její unikátní přístup propojuje obě metody a využití v programech centra nejen indiduálních, ale také v tematických workshopech či ročních programech.

Lubomíra je Mindfulness a EOV lektorkou centra Calm2be. Své certifikace doplňuje i lektorstvím jógy, které propojuje v programu Mindful Jóga.

Její hlavní zaměření je minimalizace stresu a zpracování negativních emocí. 

„Díky mindfulness (všímavosti) a meditacím víc pochopíte Váš vztah k myšlenkám a emocím, které mohou být zdrojem stresu a naučí Vás, jak na situaci pozitivně odpovědět místo negativní reakce."

Ing. Pavel Vosoba, CSc.,

Lektor, business kouč a mentor pro střední a vyšší management

30 let se pohybuje v poradenství a řízení firem, je jedním ze zakladatelů společnosti M.C.Triton.

Autor bestsellerů Dokonalý život, Únik z průměrnosti či Zrození osobnosti.

Aktuálně se Pavel zaměřuje na transformace firem nebo jednotlivých týmů z hierarchicko-procesního do projektově-agilního stylu řízení.

Pavel dodává: „Život je umělecké dílo a člověk jeho tvůrce. Štěstí je bohatství a nemůže být cílem, ale výsledkem. Největším úspěchem člověka je poznání a porozumění sebe sama. "

Pavel v Calm2be vede workshopy pro všechny, kteří chtějí začít pracovat na sobě a svém osobním rozvoji prostřednictvím cyklu “Zrození osobnosti - život je podnikání s vlastním osudem”.

Pavel je také ambasadorem ročního programu Calm2be pro mladistvé “Už nejsem sněhová vločka”.

Bc. Sára Marková

Lektorka speciální pedagogiky a preventivních programů 

Certifikovaný kouč CPC (certified professional coach – Coachingworld)

Sára své pracovní zkušenosti získala převážně působením na základních a středních školách jako školní speciální pedagog, a také lektor preventivních programů.

Jako školní speciální pedagog Sára podporuje děti, které mají speciální vzdělávací potřeby, kterými jsou např. specifické poruchy učení (dyslexie, dysgrafie, …), ale také děti s poruchami chování, či jinými obtížemi.

Jako lektor intervenčních programů pracuje s třídními kolektivy, jež si prošly náročnou životní situací.

Sára vystudovala bakalářský studijní program v oboru speciální pedagogika – intervence na Univerzitě v Ústí nad Labem, kde dokončuje magisterský titul ve stejném oboru zaměřeném na poradenství. Dále je certifikovaným koučem CPC (certified professional coach – Coachingworld) a má výcvik v kompletní krizové intervenci (Ibsaro).

První výroční zpráva 2023 

Ke stažení