REGISTRACE 


V Calm2be rozvíjíme váš potenciál inovativními, vzdělávacími a seberozvojovými přístupy. 
připravili jsme pro vás dva roční programy - PRO DOSPÍVAJÍCÍ sněhová vločka a the circlePRO DOSPĚLÉ.
V Calm2be poskytujeme osobní rozvoj pro celou rodinu. 
rEGISTRUJTE SE.

vyberte si z aktuální nabídky ročních programů pro dospívající a dospělé

ROČNÍ PROGRAMY 2024/2025

ZÁKLADNÍ HODNOTY ROČNÍCH PROGRAMŮ

 • The Circle je program určený pro dospělé.

 • Sněhová vločka (Snowflakes) je program vhodný pro účastníky ve věku 15 - 25 let. 

 • Kapacita našich programů je velmi nízká z důvodu maximální klientské péče, a také bezpečného a důvěrného prostředí.

 • Cílíme na to, aby skupina účastníků byla genderově vyvážená.

 • Inovace, kvalita programů, komfort a důvěrné prostředí považujeme za důležité hodnoty našich akcí. 

 • Práci lektorů známe osobně, jejich impakt jsme mohli posoudit v rámci jednodenních akcí v centru. Velká část  lektorů se zná a kooperuje.

programy

Představení ročních programů

Roční programy centra Calm2be se zaměřují na osobní rozvoj skrze hlubší porozumění vlastním myšlenkám a emocím, doplněné o aktivní rozvíjení nových dovedností a zájmů prostřednictvím jednotlivých setkávaní s různými lektory, kteří provádí účastníky s různými technikami osobního rozvoje.  Lektoři programů se navzájem znají, jejich techniky a přístupy se nepřekrývají, ale doplňují. 

Pro dospělé

The Circle

Pro Váš osobní rozvoj

Dopřejte si celoroční program osobního rozvoje s lektory centra Calm2be ve 4 celodenních setkání v roce 2024/25 včetně závěrečného setkání s ubytováním v Českém ráji.

Program propojující tělo, mysl a duši pro 6 účastníků se 4 lektory.  Vhodné pro manažery, podnikatelé a pro ty, kteří chtějí růst či projít životní změnou.

pro dospívající (15-25 let)

Snowflakes

Už nejsem sněhová vločka

Celoroční komplexní program zvyšující odolnost generace tzv. sněhových vloček (15-25 let) probíhající v 8 setkáních (cca 1x za měsíc) v centru Calm2be od října do dubna 2024/25 včetně závěrečného setkání s ubytováním v Českém ráji.

Program, který cílí na vyšší odolnost, odvahu a osobní hodnoty nové generace. 


Unikátní program pro dospívající 15 - 25 let

SNOWFLAKES

Už nejsem sněhová vločka

Lektoři:

Pavel Vosoba, Daniela Dubčáková, Marek Šmejkal, Lubomíra Vyčítal,  Pavlína Jindrová, Lucie Kirchner a Jakub Chomát.

od října 2024 do dubna 2025 v centru Calm2be 

pouze pro 8 klientů

8x setkání  (říjen 2024 - duben 2025) 10 - 16 hod (obědová pauza)

2024: 5. 10., 2. 11., 30. 11. a 14. 12.

2025: 11. 1., 15. 3., 25. 4. až 26. 4.  (nocleh v Českém ráji)

REGISTRACE OTEVŘENA

Slavnostní zahájení/společenský event: pátek 4. října 2024 - představení ambasadorů a lektorů 


Ptáte se: "Proč sněhová vločka nebo také generace Z"? 

Východiska programu
Představte si sněhovou vločku...co se s ní stane, když zasvítí slunce, zaprší, foukne vítr nebo jiná okolnost? Je výjimečná, jedinečná a křehká a přesně taková je generace Z nebo také generace sněhových vloček. 

Vycházeli jsme při tvorbě programu z faktů studie Národního ústavu pro duševní zdraví (NUDZ), z kterého plyne, že víc jak 50 % žáků devátých tříd v ČR projevuje známky zhoršeného well-beingu. 1 ze 7 dospívajících se potýká s psychickými problémy. 75 % duševních onemocnění se projeví do věku 24 let. 30 % z 6.000 dotazovaných žáků projevilo znaky středně těžké až těžké úzkosti.   (zdroj: www.dzda.cz)

Program zpochybňuje mýty o této generaci, které putují veřejnými zdroji, jako jsou lenost, agresivita, labilita, a naopak cílí na rozvoj jejich odolnosti, odvahy a osobních hodnot.  

Už nejsem sněhová vločka

1. Staň se architektem svého osudu!
Připoj se k našemu ročnímu programu, který je jako designérské studio pro Tvé sny a ambice. Tento program Ti dává prostor, nástroje a komunitu, kterou potřebuješ, abys si mohl kreativně vytvořit vlastní budoucnost. Sebevyjádření, inovace a osobní rozvoj – to vše na dosah ruky. Přijměte výzvu, vytvořte nové příležitosti a odvážně vpřed ke svým cílům!
2. Unlock Your Potential – Začni psát svůj příběh!
Zasvěť příští školní rok objevování toho, co Tě skutečně žene vpřed, a formuj svět kolem sebe. Náš  program nabízí prostor pro Tvoje nápady, vášeň a snahu o změnu. Seznam se s lektory, kteří jsou průkopníky ve svých oborech, a vrstevníky, kteří jsou stejně odhodlaní jako Ty. Společně můžete tvořit, sdílet a růst. Buď lídrem nové generace!
3. Vytvoř  si budoucnost, kterou chceš žít! - Nepřijímej status quo – otiskni svou vizi na svět s naším unikátním ročním programem, který je určen právě pro Tvou generaci. Získejte přístup k exkluzivním workshopům, které zvýrazní Tvé silné stránky a pomohou Ti vybudovat život, po kterém toužíš. Inspiruj se, buď kreativní a vytvářej inovace. Tvůj čas je teď!
Snowflakes 

Už nejsem sněhová vločka

Cílíme na Tvoji vyšší odolnost, odvahu a osobní hodnoty  - "Chyť si novou vlnu změny"

Program Snowflakes cílí na vyšší odolnost generace vyrůstající v digitálním světě umělé inteligence, v neuvěřitelné rychlosti a v prostředí nepřeberných možností či informací. Sněhové vločky zformoval dnešní blahobyt, co historie ještě nezažila. Generaci opečovávanou rodiči často do pozdní dospělosti bez prožití diskomfortu a nepohodlí oprostíme od digitality a necháme dojít k sobě. 

Program Sněhové vločky pracuje s tématy hodnotového rámce alias životního kompasu, hledání vlastního smyslu, seznamuje s principy navazování vztahů, učí vystoupit ze zajetých kolejí či upevňuje kompetence, jak žít “spolu”.

K dispozici po dobu programu: odborný psychoterapeut Mgr. Marek Šmejkal (11 let psychoterapeutem závislých v Sananimu, z toho 6 let na pozici vedoucího centra)

Jaká jsou témata a na co se můžeš těšit?

 • Kdo jsem, kde jsem a kam kráčím? Jaké jsou klíčové schopnosti a dovednosti pro prosazení své vize?
 • Prozkoumání a tvorba hranic prostřednictvím dramaterapie a arteterapie. Vytvoření konceptu amuletu programu za účasti ambasadorky Elis Monsport.
 • Závislosti (alkohol, drogy, digitální zdroje aj.), sebedestrukce, strachy a démoni v nás.
 • Pohybuji se z vědomí do nevědomí aneb techniky mindfulness pro klidný spánek, pro práci s úzkostí, panickým záchvatem a depresí.
 • Sexualita a intimita z pohledu důvěry a vzájemné komunikace.
 • Kompas osobních hodnot - nastavení vnitřního světa vůči vnějšímu.
 • Přechodový rituál “Už nejsem sněhová vločka”, otužování, testování hranic a velikosti komfortní zóny, kolektivní důvěra a sdílení.

Co očekávat?

Získáš lepší orientaci v sobě - kdo a kde jste, kam směřuješ, definuješ si své hodnoty a poslání, zapracuješ na svých blokách, které Tě limitují.
Objevíš svou jedinečnost a své hranice. Budeš hledat odpovědi na otázky, odkud se berou Tvoje návyky a jak Tě ovlivňují?
Otestuješ se v momentech “vystoupení z komfortní zóny” prostřednictvím zapojením Kung Fu Terapie, která Ti umožní získat přístup ke své osobní síle a umění jí prakticky využívat. Získáš  prostor pro trénink schopnosti postavit se za sebe, své zájmy a praxi konfliktů nanečisto.
Nebo také navnímáš důležitost vztahů v reálném životě a významnost Tvého sociomu. Přebereš odpovědnost za své tělo a touhy, propojíš se s vlastní intimitou.
Závěrem prožiješ přechodový rituál (ledovou koupel) v prostředí skutečného ráje, v Českém ráji. Seznámíš se s tím, jak bezpečně praktikovat Wim Hof metodu. Zažiješ,  jak využít vědomého dýchání a kyslíku k optimalizaci těla a mysli. Prozkoumáš, jak uvolnit tělesné bloky a pracovat se stresem.
"Sněhová vločka se zocelí, s ledovou koupelí se neroztaje, ale posílí!"

lektoři

Kdo Tě bude provázet Sněhovou vločkou?

Vybrali jsme pro Vás inspirativní lektory, kteří mají co předat ze své odolnosti, odvahy či hodnot, právě Tobě!
Pavel Vosoba
Pro mnohé "Guru", pracovní vzor, zakladatel společnosti M.C. Triton, spisovatel, kouč a učitel self-leadershipu. Autor bestselleru Zrození osobnosti, tedy nemůže být lepší průvodce pro Tvojí vizi. 
Pavlína Jindrová
Ráda bourá mýty kolem sexuality, otvírá klíče vitality, je plná šťavnatosti a ženské energie. Provází partnerskými workshopy, kde objevíš radikální upřímnost či si otestuješ hranice. 
Jakub Chomát
Inspiruje lidi v objevování nových možností pohledu na svět a situace "které se nám dějí". Jakub provedl více jak 4.500 klientů ledem. Pod jeho vedením žádná sněhová vločka neroztaje, naopak se zocelí a dodá se ji potřebná odvaha. 
Daniela Dubčáková
Její vášní je seberozvoj pomocí múzických umění. S klienty boří limity a neprospěšná přesvědčení mysli. S Danielou opustíš bludné kruhy myšlení a vytvoříš si nový scénář nejen na papíře, ale také si ho zahraješ. Ve workshopu s Danielou dorazí i Elis Monsport, kdy vytvoříte společně záměr, který Tě bude provázet životem. 
ambasadoři

Jak jsme vybírali ambasadory Snowflakes?

Vzory pro generaci Snowflakes jako "světlo a stín" nebo "mládí a zkušenost".

Hledali jsme osobnosti, které jdou za svým cílem, nenechají se odradit překážkami a zvládají životní/profesní výzvy. Osobnosti, co věří své intuici, posouvají společnost a mají srdce pro Calm2be.
Už nejsem sněhová vločka

Ambasadoři

"Vzory pro generaci Snowflakes jako "světlo a stín" nebo "mládí a zkušenost". Osobnosti, které mají, co říct a předat dál."

Eliška Monsportová

je multidisciplinární umělkyně a designérka, která se zaměřuje na komplexnost rytiny skla.  Eliška je zakladatelkou brandu Elis Monsport.

Narodila se v roce 1996 a studovala v ateliéru skla na UMPRUM pod vedením Ronyho Plesla a její největší inspirací se stala nezištnost a autentičnost přírody, krajin, skal a textur, které prolíná do svých děl pomocí různorodých řemeslných technik. Elišky tvorba k nám promlouvá svými příběhy, umělecko-řemeslnou tvorbou a jedinečností každého objektu. 

Pavel Vosoba

je jedním ze zakladatelů firmy M.C.Triton.  V poradenství a řízení firem se pohybuje již přes 30 let a nyní se zaměřuje na business koučink (osobní kariéra, ambice a řízení).

Svůj čas investuje také do rozvoje nové generace, a to přednáškami především na půdě ČVUT strojní fakulty.

Pavel je autorem několika knih, z nichž poslední dvě knihy Dokonalý život a Únik z průměrnosti se staly bestsellery. Nově se můžete začíst do Zrození osobnosti. 

Eliška Monsportová

Ambasadorkou snowflakes, a také 10. výběru forbes "30 pod 30
Velká část Eliščiny tvorby je založena na spolupráci se značkami či zhotovením uměleckých děl a objektů na míru. Je autorkou svícnů pro svíčky Apis Candela i kolekce flakonů pro Scent Roche, vytvořila zakázky pro J&T Banku, spolupracovala na velkoplošné rytině umělce Federica Diaze. 
VÝSTAVY

2024 – Collectible - The fair for 21st century design

2023 – Designblock 2023

2022 – Art House/ Designblock 2022

2018 – Colours of Transparency glass exhibition at London Design Fair

Seznámily jsme se na vyhlášení ankety Forbes 30 pod 30 v roce 2023. Zaujala mě Elišky skromnost až plachost, ale přitom neskutečný talent a skrytý zdroj vášně, říká o Elišce Veronika, zakladatelka centra. Hned jsem věděla, že umělecké dílo (váza jako vzpomínka na maminku) propojující více technik a použití materiálu spolu s velkou propracovaností detailů, bude pro Elišku nová zakázka. 

Na Elišku se můžete těšit nejen při úvodním eventu, ale také na jednom z workshopu ve spolupráci s Danielou Dubčákovou, který má přesah nejen do Vašeho nitra, ale i do umění. V tomto dni vytvoříte společně záměr pro realizaci "překvapení", které Vás bude provázet programem Snowflakes a i po jeho skončení. 

Pavel Vosoba

Ambasadorem Snowflakes, a také zakladatel společnosti M.C.Triton
Poslechněte si Pavla Vosobu, který hovoří nejen o kurzu extraokulárního vidění, ale také o sobě, o životě a svých zkušenostech manažera, spisovatele, kouče a developera. V 60 letech musíte dokonat něco, co ještě nezačalo, a ne jako většina, kteří to "zabalí do důchodu", říká Pavel k EOV.
S Pavlem jsme se seznámili v roce 2022, kdy se k nám do centra přihlásil na kurz extraokulárního vidění. Ze zákaznického vztahu, kdy jsem Pavla provedla kurzem EOV se z nás stali partneři ve workshopech série "Zrození osobnosti" a dnes už můžu říct, že i přátelé. Jsem vděčná, že mi je Pavel inspirací nejen profesní, ale i osobnostní, říká Veronika, zakladatelka centra o výběru druhého ambasadora. 
kvalitní a inspirativní strava

"Není catering jako catering..."

S péčí, kterou jsme věnovali přípravě programu, jsme pro Tebe vybrali i nejlepší catering, který skvěle doplňuje naší představu o komplexním pojetí programu.  Není nám jedno, co během dne jíš a chceme, aby i jídlo bylo plnohodnotnou kvalitou našich programů.
Pár Soust, je lokální malé bistro, které do své práce dává srdce, a to je to, co nás spojilo.
Catering doplňuje programy stejně jako kvalita lektorů či bezpečné prostředí. Jídlo je součástí Tvých prožitků, proto na něm nešetříme.


Spolupracujeme s lokálním bistrem Pár Soust, které má inspirativní recepty, kterými se propojí Tvoje smyslové vnímání všech chutí s naším  programem.
Jídlo je radost a nezbytný doplněk našich programů tak, aby Váš prožitek byl intenzivnější a plnější.
"Děkujeme Kubovi a Broně, že nás tak skvěle doplňují."

Registrujte se

 • Počet míst v programu je omezen na 8 klientů. 

 • Program zahrnuje 8 celodenních workshopů (10 až 16 hod s občerstvením a 1 noclehem s polopenzí).

 • Detaily k jednotlivým setkání Vám budou zaslány cca 2 týdny před termínem konání.

 • Program zahrnuje asistovanou (on-line) službu psychoterapeuta v rozsahu 2x30 minut.

 • Poslední setkání je s noclehem na 1 noc v Českém ráji.

 • Drobné občerstvení během dne je zajištěno (cena nezahrnuje oběd).

 • Cena programu i s ubytováním je 25.000,- Kč/osobu.

roční seberozvojový program pro dospělé

The Circle

Roční program osobního rozvoje propojující rozvoj mysli, těla a duše

Lektoři: Ing. Pavel Vosoba, CSc., Mgr. Lubomíra Vyčítal, Mgr. Eva Vassalli a Mgr. Lucie Kirchner

říjen 2024 až březen 2025
v centru Calm2be

Pouze pro 6 klientů - vhodné pro manažery, podnikatelé a pro ty,

kteří chtějí růst.

4x setkání  (říjen 2024 - března 2025) 9 - 16 hod (obědová pauza)

2024: 11. 10. a 23. 11.

2025: 8. 2. a 28. až 29. 3. (nocleh v Českém ráji)

REGISTRACE OTEVŘENA

Dopřejte si celoroční program osobního rozvoje s lektory centra Calm2be ve 4 celodenních workshopech včetně závěrečného setkání s ubytováním v Českém ráji.

1 - Zrození osobnosti - na čem postavit vlastní vizi, jaké jsou Vaše schopnosti pro její prosazení?

Ing . P A V E L  V O S O B A , C S c .

11. 10. 2024, Poděbrady

2 - Mindfulness (všímavost v praxi) - techniky snížení stresu, práce s myšlenkami a minimalizace emočních bouří.

Mgr.  L U B O M Í R A  V Y Č Í T A L

23. 11. 2024, Poděbrady

3 - Prevence odstranění bolesti těla - relaxační techniky a techniky prevence bolestí na 3 zóny: krk, bedra a chodidla.

Mgr.  E V A   V A S S A L L I   A    Mgr.  L U C I E    K I R C H N E R

8. 2. 2025, Poděbrady

4 - Alter ego - Kdo je sluha a kdo pán? Poznejte, kdy se prosazujete skutečně Vy a kdy je to Vaše ego.

Ing . P A V E L   V O S O B A , C S c .

28. až 29. 3. 2025, Branžež v Českém ráji

R O Z V Í J E J T E  S E , O B J E V U J T E  S E , Z A S T A V T E   S E . . .

kvalitní a inspirativní strava

"Není catering jako catering"

S péčí, kterou jsme věnovali přípravě programům, jsme pro Vás vybrali i nejlepší catering, který skvěle doplňuje naše programy.
Není nám jedno, co během dne jíte a chceme, aby i jídlo bylo plnohodnotnou kvalitou našich programů.
Pár Soust, je lokální malé bistro, které do své práce dává srdce, a to je to, co nás spojilo.
Catering doplňuje programy stejně jako kvalita lektorů či bezpečné prostředí. Jídlo je součástí Vašich prožitků, proto na něm nešetříme.


Spolupracujeme s lokálním bistrem Pár Soust, které má inspirativní recepty, které doplňují naše programy, ať už se jedná o čerstvé ingredience nebo exotická koření.
Jídlo je radost a doplněk našich programů tak, aby Váš prožitek byl intenzivnější a plnější.
"Děkujeme Kubovi a Broně, že nás tak skvěle doplňují."

Registrujte se

 • Počet míst v programu je omezen na 6 klientů.

 • Program je složen ze 4 celodenních setkání se 4 lektory (10 až 16 hod s občerstvením a 1 noclehem s polopenzí).

 • Poslední setkání je s noclehem na 1 noc na Branžeži v Českém ráji. 

 • Drobné občerstvení během dne je zajištěno (cena nezahrnuje oběd).

 • Cena programu i s ubytováním je 20.000,- Kč/osobu.

Zaregistrujte se!

Registrujte se jednoduše do vybrané akce. Stačí vyplnit název akce a svůj email. Do položky zpráva vyplňte prosím svůj telefon pro rychlejší komunikaci. Případně připište cokoliv dalšího, co nám chcete sdělit.
Název E-mail Zpráva Odeslat přihlášku

Kontaktujte nás

Calm2be, z.s., IČ: 17901006

Jiřího náměstí  43/10, Poděbrady 290 01 
1. patro nad Komerční bankou, vstup vedle Zlatnictví/Hodinářství

+420 602 282 276

veronika@calm2be.cz

dle dohody