REGISTRACE 

Metoda EOV (extraokulární vidění)

„Když přesvědčíš sám sebe, už nemusíš přesvědčovat nikoho jiného.“ Jan Menděl

Mezi běžné výstupy kurzu se často uvádí zvýšené sebevědomí, lepší soustředěnost, nastavení osobních hranic, odstranění strachu, nebo větší pohoda v celé rodině či v životě jednotlivce.

 • 10 lekcí, díky kterým objevíte v sobě schopnost vidět a vnímat jinak než klasicky zrakem. Touto schopností rozvíjíte činnost pravé mozkové hemisféry, která podporuje Vaši intuici a tvořivost.

 • Hlavním smyslem kurzu je osobní rozvoj a zlepšení rodinného systému. Vedlejším efektem je vizualizace v masce a rozvoj intuice.

 • Kurz je určen pro dospělé, ale také pro děti od 7 let. Kurz není vhodný pro děti mladší 7 let, jelikož se vyžaduje cca hodinová soustředěná činnost v rámci každé lekce. 

 • V případě účasti dítěte, musí být projeven souhlas od obou rodičů i v případech, kdy nežijí ve společné domácnosti.

 • Calm2be je certifikovaným lektorským pracovištěm centra Světladíl.

Staňte se ještě lepší verzí sama sebe, nebo v případě účasti dítěte, lepším rodičem.

Prostřednictvím kurzu EOV rozvinete svůj potenciál (případně potenciál dítěte) v mnoha oblastech např.: zvýšené sebevědomí, větší soustředěnost a pozornost, vyšší kreativita, nižší agresivita, vyšší míra samostatnosti, odbourání strachů a bloků a jiné. U každého se projeví výsledky zcela individuálně v závislosti na dosažené efektivitě doporučení.

Je krásné si v 65 letech uvědomit, že duše na rozdíl od těla, nestárne a dokáže se divit jako, když se poprvé ocitla ve fyzickém těle.  A za to jsem vděčný. 
Pavel 65 let
Byla to pro nás nezapomenutelná zkušenost, jak si uvědomit, že společně se dá žít i lehce bez věčných hádek a výbuchů. Ještě na sobě musíme hodně pracovat, ale EOV nám ukázalo cestu, jak na to.
Rodiče od Laury a Daniela (11 a 14 let).
Dostala jsem směr, jak na sobě dále pracovat. Zjistila jsem, jak efektivní jsou meditace a jak díky ním pracovat se vtíravými myšlenkami. Kurz mě donutil zamyslet se nad spousty věcmi a přehodnotit svůj dosavadní prostor. 
Tereza, 18 let.
EOV mi dalo to, že je dobré se nebát zkoušet učit se nové věci, věřit svému JÁ, ukázat něco svým spolužákům a rodině. Také jsem daleko kreativnější a naučila jsem se užívat života.                            Kateřina, 13 let.
Opět jsme se na sebe jako rodina napojili a vztah rodič - dítě je pevný.
Rodiče od Martina, 7 let.


JAK VŠE PROBÍHÁ?

Kurz se skládá z 10 samostatných lekcí, kdy se na každé z nich věnujeme konkrétnímu tématu, který je důležitý pro rozvoj dítěte např. vztah s matkou, otcem, překážky či osobní cíle. V rámci lekce projdeme uvolňovací cvičení (meditaci), dále trénujeme vizualizaci a práci s maskou, která omezí vnímání očima, čímž posílí ostatní smysly a rozvíjí se extraokulární vidění.

Lekce trvá celkem cca 120 minut. V tomto čase se Vám lektor věnuje v režimu 1 na 1. V případě, že je účastníkem kurzu dítě, lektor hodinu pracuje samostatně s dítětem, a dále hodinu samostatně s rodiči. Lekce se uskutečňují v týdenních intervalech (předpokládejte 2-3 měsíční délku trvání kurzu). S kurzem EOV musí vždy souhlasit oba rodiče, kteří dítě podporují a motivují během výcviku.

 • Calm2be je certifikované lektorské pracoviště centra Světladíl. Calm2be nabízí možnost absolvovat kurz 3 lektory. Lektorka Veronika prošla kurzem v roce 2021. O rok později lektorským výcvikem prošel Peter. Oba lektoři absolvovali výcvik u mexických učitelů a jsou certifikováni asociací Visión Extraocular, A. C. (https://visionextraocular.com/), která šíří tuto unikátní metodu po celém světě. V roce 2023 dokončila lektorský kurz Lubomíra, která vedle kurzů EOV provází technikami mindfulness

 • V případě, že máte nějaké dotazy, nebo máte zájem o absolvování kurzu, obraťte se na:
  veronika@calm2be.cz.


podcast calm2be

Případová studie Kačky, která prošla kurzem EOV

Příběh 13 leté Kačky, která prošla kurzem EOV v centru Calm2be v Poděbradech. Poslechněte si, jak metoda EOV rozvíjí potenciál dospívající dívky, která se potýkala s mentální anorexií.

Zjistěte víc o metodě extraokulárního vidění

Podívejte se na video zakladatele metody Noého Esperóna a Jana Vojáčka

Ceník programu EOV v Calm2be:

PŘIHLÁŠKA
Přihlásit se lze přímo u lektora prostřednictvím vyplněním odkazu registrace nebo  e-mailovou komunikací (veronika@calm2be.cz).

CENA KURZU
EOV 1 - Extraokulární vidění (od 7 let): 20.000,- Kč
Celý kurz se skládá z 10 lekcí. Délka 1 lekce je cca 90 až 120 min.

Výuková maska Mindfold: 650,- Kč

KONTAKTY

Ing. Veronika Miláčková, Ph.D.
veronika@calm2be.cz
+420 602 282 276

Mgr. Lubomíra Vyčítal (specializace také na dospělé a techniky Mindfulness)
lubomira.vycital@seznam.cz                                                                                                                                                    +420 731 802 800

Mgr. Peter Marák
peter@calm2be.cz
+420 724 584 190

Koučink a mentoring

Koučink Vás motivuje k pozitivní přítomnosti a změnám v budoucnosti. Koučink je zaměřený na všechny pracovní a životní témata (vnější i vnitřní), které můžete dlouhodobě rozvíjet.  Díky tomu budete prožívat svůj život šťastněji, radostněji a v mnohem vyšší kvalitě.  Mentoring je vhodný pro všechny, kteří hledají trenéra nebo rádce, který s Vámi bude přirozeně sdílet a předávat Vám vlastní zkušenosti a nabízet nové úhly pohledu k Vašich obavám a strachům, díky čemuž se rychleji posunete k cíli. 

Odborná lektorka: Mgr. Lucie Kirchner

"Již řadu let provázím své klienty na jejich cestě k osobnímu a profesnímu růstu. Jsem profesionální koučka transformačního koučinku dle metodologie Mezinárodní federace koučů (podle metodologie ICF), certifikovaná průvodkyně kalifornské metody The Work neboli Práce od Byron Katie, která se opírá o nejnovější poznatky s kognitivní psychologie a mentorka programu Rodičovství není brzda."

Více o koučinku a mentoringu:

Hledáte rozvojový program, který Vám pomůže si ujasnit životní nebo pracovní priority? Chcete si ujasnit pracovní vize nebo sladit rodinu a práci? Koučink a mentoring  je zaměřený na všechny životní a pracovní oblasti, která můžete dlouhodobě rozvíjet a prožívat svůj život šťastněji, radostněji a v mnohem vyšší kvalitě.

“Kvalita našeho vztahu k sobě definuje to, jaký život žijeme.”

Koučink je proces, který je založený na vlastních odpovědí, jak změnit svůj osobní nebo pracovní život. V bezpečném a důvěrném prostředí budeme pracovat na Vašem zdravém potenciálů a hledat Vaši cesty k úspěchu.

Zaměříme se na Vaše přání a cíl a zvolíme správnou cestu, která k nim vede. Stanovíme si priority a efektivní time management. Vybereme, jaké kroky jsou k tomu nejdůležitější a sestavíme jejich časový plán. Společně najdeme cestu k udržitelným návykům a cvičení, které Vás posunou blíže k sobě a zdravému já, práci a tělu.

Individuální přístup - Zmapování situace a nových výzev - Systematické plánování a plán akčních kroků

S jakými tématy vám pomohu?

TRVALÁ SPOKOJENOST

 • Potřebujete udělat rozhodnutí, jakým životním směrem se vydat

 • Jak se realizovat v současné práci, komunikovat své potřeby a být ve své práci spokojeni

 • Jak se plynule vrátit do práce po MD/RD

SKLOUBENÍ RODINY A PRÁCE

 • Podnikáte, a chcete si ujasnit priority

 • Jak si vytvořit trvalé návyky a denní rituály ke skloubení práce a rodiny

 • Hledáte ve svém životě rovnováhu “Work Life Balance”

KARIÉRNÍ ZMĚNA

 • Jak udělat kariérní změnu v souladu s mým nastavením

 • Jak začít podnikat, nastavit vizi a efektivitu v projektech

Reference

“Za Luckou jsem přišla jako začínající podnikatelka se svými strachy. Nečekala jsem, že se už při prvním sezení dostaneme tak hluboko. Lucka mi po celou dobu sezení byla obrovskou oporou. Pokaždé, když jsem ztratila směr nebo se začala topit, hodila mi záchranný kruh. Nebojácně se mnou proplouvala bok po boku hlubinami mého nitra. Pomohla mi si definovat, co skutečně stojí za mými strachy, a jak s nimi pracovat do budoucna, abych dosáhla svého cíle. Dodala mi odvahu na cestě za svým snem.” Moc jí za to děkuju.

Kateřina, podnikatelka

“S Luckou jsem si velmi rychle ujasnila svoje priority a dokonce získala i nové nápady kam zaměřit svou práci. Efektivní a příjemná koučka, vřele doporučuju!”

Eva, podnikatelka

Ceník a kontakt pro koučink a mentoring:

CENOVÁ HLADINA

Hodina koučinku/mentoringu: 1.000 ,- Kč
+ online 20 minutová úvodní konzultace zdarma

KONTAKT

Mgr. Lucie Kirchner
mgrluciekirchner@gmail.com

tel: +420 604 103 703


Kurz Mindfulness

“Nemůžeš zastavit vlny, ale můžeš se naučit surfovat”.

Mindfulness (všímavost) je prakticky způsob, jak změnit svůj život k lepšímu. Je to pozvánka, jak se lépe seznámit s Vaším tělem, myslí a srdcem.

Mindfulness rozvinul a učil Budha - muž, který žil v Indii před více než 2 500 lety. Avšak Mindfulness bez náboženského kontextu vyvinul v 60. letech Jon-Kabat Zinn s nejrůznějšími cíli.

 • Naučit se dobře žít s chronickou bolestí a jinými tělesnými problémy dlouhodobého charakteru;

 • Snížit stres;

 • Zabránit návratům deprese;

 • Zabránit opětovnému propadnutí alkoholu nebo drogám u lidí, kteří jsou v léčení;

 • Při poruchách příjmu potravy atd.

Je to ale i velmi účinný způsob, jak vylepšit a obohatit už poměrně spokojený život!

Mindfulness (všímavost) je uvědomování skrze záměrné věnování pozornosti, v přítomném okamžiku a bez posuzování. Mindfulness zahrnuje ochotu spočinout v sobě, žít více v přítomném okamžiku, občas se zastavit a prostě být.

Neuvíznout v síti neustálého konání, nezaměňovat myšlenky za realitu, zbytečně se nechytat do emočních bouří, které zvyšují bolest a utrpení.

Mindfulness zahrnuje i laskavost a soucit, a proto je někdy nazývaný i heartfulness. Více se o mindfulness dozvíte zde.

Ceník programů Mindfulness v Calm2be:

Kurz MBSR (Mindfulness based Stress Reduction)
Jde o 8-týdenní kurz, kde jedna lekce trvá 90 minut. Lekce se uskutečňují v týdenních intervalech a skládají se z cvičení a zkoumání mindfulness, mindfulness meditace a domácí praxe. Kurz je určený pro dospívající a dospělé, kteří se chtějí naučit zvládat náročné emoce a ovládat svoje myšlenky, naučit se žít ve větším klidu a podpořit tak svoje mentální zdraví.
Cena kurzu: 11 .900,- Kč*
*(v ceně obou kurzu jsou materiály, nahrávky vedených meditací)

Mindfulness pro každého
(Mindful jóga&meditace&poznání)
Jde o 4-týdenní kurz, kde jedna lekce trvá 90 minut. Lekce se uskutečňují v týdenních intervalech a skládají se z odhalení základních principů mindfulness, mindful jógy/pohybu a meditace. Kurz je určený pro dospívající a dospělé, kteří chtějí zlepšit svoje fyzické a mentální zdraví díky všímavému pohybu - jógy a meditace.

Cena kurzu: 6.000 ,- Kč*
*(v ceně obou kurzů jsou materiály, nahrávky vedených meditací). Calm
2be nabízí oba kurzy pod vedením lektorky Lubomíry, která je certifikovaná MBSR&MBA Mindfulness lektorka a taktéž certifikovaná lektorka jógy.

Yoga Teacher Trainee program absolvovala ve Washingtonu, D.C., USA v roce 2016. Mindfulness MBSR&MBA Teacher Trainee Program absolvovala pod vedením Kathy Ward v Mindful Academy International, an International Provider of Training Excellence© v roce 2021. Mindfulness kurzy a silent retreaty pod vedením Tary Brach a Jacka Kornfielda absolvovala v USA v letech 2015-2020.

V případě, že máte dotazy nebo máte zájem o absolvování kurzu, obraťte se na:
lubomira.vycital@seznam.cz.

KONTAKT

Mgr. Lubomíra Vyčítal
lubomira.vycital@seznam.cz
+420 731 802 800

Speciální pedagogika

„Rozumět znamená pomáhat.“

Pokud chceme pomáhat, musíme především porozumět komu a s čím chceme pomoct. To, co po dětech chceme, jim musíme nejdříve sami dát. Pozornost, cílevědomost, soustředěnost i klid.

Základem práce s dětmi v Calm2be je respekt, pochopení a přijetí. Během práce se lektorka Sára nesoustředí pouze na nápravu konkrétního oslabení, ale také na budování a upevňování pozitivního sebepojetí dítěte, vnitřní motivace a kladnému vztahu k poznávání a vzdělávání. Lektorka ráda využívá prvky z Montessori školy a dalších alternativních přístupů.

Nabídka služeb:

 • Individuální reedukace specifických poruch učení – dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie.

 • Individuální nácviky oslabených oblastí – percepčně-motorické funkce, sluchové vnímání,
  zrakové vnímání, prostorová a pravolevá orientace.

 • Orientační posouzení školní zralosti u předškolních dětí – doporučení k případnému rozvoji.

 • Konzultace řešení dalších školních obtíží (školní neúspěšnost, potíže s chováním atd.).

Odborné vedení programů:

MAXÍK – stimulační program pro rozvoj předškolních dětí či dětí v přípravném ročníku ZŠ

Maxík je neuropsychologický stimulační program, který komplexně rozvíjí všechny oblasti, které bude dítě při nástupu do školy potřebovat - motorickou, grafomotorickou a percepční složku.

Co konkrétně program rozvíjí?

 1. Nácvik nových pohybových stereotypů - správné sezení, dýchání, úchop tužky

 2. Rozvoj komunikačních dovedností - správná výslovnost a tvoření vět, porozumění obsahu slyšeného atd.

 3. Rozvoj dílčích funkcí - sluchové, zrakové vnímání, oblast intermodality, seriality a prostorové orientace

 4. Rozvoj grafomotoriky

 5. Posílení koncentrace pozornosti

Deficity ve zmíněných oblastech mohou mít po nástupu do školy za následek, že děti mají potíže s prvopočátky čtení, psaní a počítání. Pokud jsou všechny oblasti dobře rozvinuté, snižuje se riziko projevu specifických poruch učení (dyslexie, dysgrafie...) a poruch pozornosti. Naopak se zvyšuje pravděpodobnost, že Vaše dítě zvládne nástup do školy bez větších potíží. Program uplatňuje laskavý přístup, vyhýbá se frustrujícím a stresujícím situacím, negativnímu hodnocení a napomínání dítěte.

Program se skládá z 15 lekcí v délce 60 min/lekce (750 Kč/lekce). Každá lekce je jednou za 2 až 3 týdny. Společné setkání probíhá vždy před začátkem nové lekce (60 min) - instruktáž, konzultace, zpětná vazba.

Nadále probíhá práce rodiče a dítěte doma. Není třeba se obávat časové náročnosti, s dítětem se pracuje 10 - 15 minut denně. Sekundárním benefitem je kvalitně strávený čas rodiče a dítěte, a tím posílení jejich vztahu.

KUPREV – komplexní rozvíjející program (děti 4-8 let)
Trvání: 15 týdnů

Program pomáhá s přípravou dítěte na školu, rozvíjí zrakové, sluchové vnímání, pravolevou a prostorovou orientaci, jemnou motoriku, grafomotoriku, myšlení, paměť, sociální dovednosti a mnoho dalšího. Je vhodný pro děti bez obtíží (i pro děti nadané) jako preventivní, motivační a edukační. Velkou podporou je i pro děti, které trápí znevýhodnění, jako např.: problémy s pozorností, hyperaktivita, narušená komunikační schopnost, obtíže v oblasti chování a emocí i lehkého mentálního postižení.

Tyto programy vycházejí z pozitivní psychologie. Jejich cílem je zlepšení dílčích oblastí, a současně rozvoj kladného vztahu ke školní i jiné práci. Probouzí zvídavost a podporují potenciál dítěte. Těžištěm je domácí práce, která vede ke zlepšení vztahu a komunikace mezi rodičem a dítětem. Úkoly jsou krátké, zajímavé a baví všechny zúčastněné.

KUPOZ – program pro rozvoj pozornosti (děti 8-12 let)
Trvání: 15 týdnů

Program zaměřený převážně na posílení koncentrace pozornosti. Benefitem je i navození spolupráce mezi rodičem a dítětem, jež pomáhá k budování důvěrného vztahu a zvýšení rodičovských kompetencí.

 • zrychlení psychomotorického tempa, zlepšení pozornosti

 • zlepšení pojmového myšlení, organizace práce

 • zlepšení emočního vyladění, přístupu k práci

 • celkové zlepšení ve školní práci, odbourání pracovního stresu

 • zážitek úspěchu, zvýšení sebevědomí

(8x 50 min. instruktáž + materiály)

Ceník programů Speciální pedagogiky v Calm2be:

 • Hodina reedukace/nácviky: 800,- Kč

 • Orientační posouzení školní zralosti: 700,- Kč

 • Vyhotovení písemné zprávy: 800,- Kč

 • Vedení programu MAXÍK + materiály: 11.250,- Kč (15x 60 min), 750 Kč/lekce

 • Vedení programu KUPREV + materiály: 7.000,- Kč (8x 50 min)

 • Vedení programu KUPOZ + materiály: 7.500,- Kč (8x 50 min)

 • Konzultace (úvodní i jiná): 600 Kč/ 45 min

Ucelené programy mají daný počet lekcí a těžištěm je práce doma, které ale není třeba se obávat, jedná se o 10 až 15 minutové úkoly. Vždy 1x za 14 dní probíhá společná konzultace. Na individuálních nácvicích a reedukacích se domluvíme individuálně podle Vašich možností a potřeb dítěte.

Před navázáním spolupráce vždy probíhá úvodní konzultace, na které se domluvíme, co bude pro Vaše dítě tou správnou volbou. Cílem veškeré práce by ale mělo vždy být spokojené, sebevědomé a motivované dítě.

Bc. Sára Marková
Sára je lektorka Calm2be, speciální pedagožka, nyní dokončuje magisterský titul v oblasti speciálně- pedagogického poradenství. Je také certifikovaným celostním koučem CPC (certified professional coach) a absolventkou mnoha dalších výcviků a kurzů zaměřených na rozvoj dětí.

KONTAKT:
saramarkova@gmail.com
tel: +420 777 764 502

Kontaktujte nás

Vyplňte jednoduše formulář se svým dotazem a my se Vám ozveme co nejdříve zpět. Tento formulář můžete také využít k registraci na vybraný kurz, workshop či jinou akci, kterou pořádáme.

Název E-mail Zpráva Odeslat

Kontakty

Máte dotaz k nabízeným službám nebo potřebujete informace k vybranému programu? Využijte kontaktního formuláře vpravo a napište nám.

Calm2be, z.s., IČ: 17901006

Jiřího náměstí  43/10, Poděbrady 290 01 
1. patro nad Komerční bankou, vstup vedle Zlatnictví/Hodinářství

+420 602 282 276

veronika@calm2be.cz

dle dohody